Co říkají slavné osobnosti o cvičení juda
Publikováno 29. 11. 2022

Co říkají slavné osobnosti o cvičení juda

Když přijde řeč na slavné osobnosti, které dělají/dělali judo, zdá se, že jejich seznam se neustále rozšiřuje. Nejnovějším přírůstkem je moderátor podcastu BBC, který řekl, že začal s judem, když měl pocit, že se mu život vymkl kontrole. Nyní říká, že mu judo pomáhá zůstat soustředěný a uvolněný a pomáhá mu lépe zvládat obtížné a stresové situace.

Lex Fridman (podcaster, robotik a věddec) v jednom z dílů podcastu řekl, že cvičení juda mu pomáhá zůstat soustředěný a uvolněný a pomáhá mu lépe zvládat obtížné a stresové situace. Řekl, že je to „skvělý způsob, jak udržet svou náladu na uzdě“, což je důležité, protože je člověk, kterého snadno rozčílí maličkosti. Zmínil také, že se naučil soustředit se na daný úkol, když dělá něco obtížného nebo nudného.

Joe Rogan (moderátor, podcaster) uvedl, že cvičení juda mu pomáhá zachovat klid v každodenním životě. Jednou z největších výhod juda je jeho schopnost pomoci vám uvolnit se během stresových situací. Poznamenal také, že se při cvičení juda naučil disciplíně, protože pokud chtěl mít nějakou šanci na zlepšení svých dovedností, musel na sobě každý den tvrdě pracovat.

Christiane Amanpour (novinářka) uvedla, že jí judo pomohlo naučit se disciplíně, soustředění a sebedůvěře.

 

  • JUDO JE SKVĚLÝ ZPŮSOB, JAK SE NAUČIT DISCIPLÍNĚ.
  • JUDO POMÁHÁ NAUČIT SE SEBEDŮVĚŘE.
  • JUDO POMÁHÁ NAUČIT SE SOUSTŘEDĚNÍ.
  • JUDO POMÁHÁ SOUSTŘEDIT SE NA SVÉ CÍLE, I KDYŽ SE VĚCI NEVYVÍJEJÍ PODLE PŘEDSTAV.

 

Cvičení juda má pozitivní vliv na fyzické i duševní zdraví.

Judo může pomoci v oblasti duševního zdraví

Judo pomáhá stát se disciplinovanějšími, soustředěnějšími a sebevědomějšími.

Nejde jen o fyzickou sílu - pomáhá vám být silní i psychicky. Proto je judo jedním z nejlepších sportů pro děti i dospělé!

 

Judo Heroes Camp už od roku 2014 organizuje judistické kempy pro děti 10–15 let. Přihlaste se taky!


Zpět na všechny články